Poradnik makijażowy – brwi

Cześć dziewczyny! Ostatnio sporo się już napisałam o paznokciach – tym razem temat z innej beczki, czyli – brwi. Oczywiście moją główną zajawką są paznokcie i to się nie zmieni 🙂 Jednak ogólnie interesuję się modą i urodą, zatem od czasu do czasu będę też pisać w tych tematach. Może z czasem powstaną nowe działy? 🙂

Przejdźmy jednak do dzisiejszego tematu czyli brwi. Po pierwsze – dlaczego chcę o tym napisać? Ano dlatego, że często pomijamy ten element w makijażu twarzy. A prawda jest taka, że brwi to moim zdaniem jeden z najważniejszych elementów w makijażu twarzy. Brwi tworzą taką jakby ramę oka – podkreślone brwi, nadają wyrazu całej twarzy.

Szczerze – nie wyobrażam sobie na dzień dzisiejszy, bez makijażu brwi z domu. Oczywiście był czas, że nawet ich nie regulowałam – nic z nimi nie robiłam. Jednak od kilku ładnych lat dbam o brwi, używam nawet odżywek (wcześniej miałam cieniutkie brwi, prawie niewidoczne :/). Im dłużej dbam o brwi i wykonuję na nich makijaż, tym bardziej jestem w tym perfekcyjna. Znam wiele sposobów, próbowałam chyba wszystkich – od kredki do brwi, poprzez cienie, a teraz jestem na etapie pudrów do brwi.

Powiem wam szczerze, że to czego użyć, zależy od rodzaju brwi. Na przykład, teraz mam gęstsze brwi, wzmocnione i odżywione, więc na spokojnie mogę użyć pudru do brwi. Natomiast kiedy miałąm jeszcze cienkie i blade brwi, używałam kredki ze szczoteczką – efekt też był świetny.

W jaki sposób prawidłowo użyć pudru do brwi?

Krok 1 – najpierw przeczesuje brwi szczoteczką. Można też je na wstępnym etapie nawoskować, gdy chcemy mieć jeszcze mocniej podkreślone brwi. Ja czasem robię tak, że już na samym końcu, kiedy wszystko jest już zrobione, nakładam troszeczkę (bardzo mało!) kremu do twarzy nivea na brew i delikatnie rozsmaruję – ale trzeba tutaj naprawdę uważać, gdyż kremem można też łatwo rozmazać cłąy make-up.

Krok drugi – skośnym pędzelekiem – który zazwyczaj jest w zestawie z pudrem, nabieram pudru. Po czym rozmauje go delikatnie – uwaga – najpierw na dłoni, żeby puder sie za bardzo nie sypał. Po czym zaczynam malować pędzelkim brew. Zaczynam od wewnętrzej strony od dołu i maluje kreskę do zewnątrz.

Krok trzeci – namalowaną kreskę tym samym pędzelkiem (nie nabieram nim z powrotem pudru) delikatnie rozcieram i wypełniam całą brew, nadając jej kształt, jaki chcę.

Krok czwarty i ostatni 😛 – szczoteczką do brwi zaczesuję brwi lekko do góry i na zewnątrz. Oto efekt:

makijaż brwi
makijaż brwi

Jak wam sie podoba? 😛

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *