Najlepsza odżywka do paznokci, którą wybrać?

Zadbane paznokcie to nie tylko czyste paznokcie. Jako kobiety, lubimy dbać o siebie w każdym szczególe, a paznokcie i dłonie są dla nas bardzo ważne. Dłoń, pozostaje zawsze odkryta – nie przykrywamy jej żadnym ubraniem. Dłonią witamy się z innymi ludźmi. Jednak o pielęgnacji dłoni, być może napiszę innym razem, natomiast w tym artykule chciałabym się skupić na pielęgnacji paznokcia.

Najlepsza odżywka do paznokci

Oczywiście nie istnieje jedna jedyna, uniwersalna, najlepsza odżywka do paznokci, która pasowałyby każdej kobiecie. Jednak każda kobieta może znaleźć odpowiednią odżywkę dla siebie. W jaki sposób dobrać najlepszą odżywkę do paznokci?

Po pierwsze należy rozponać z jakim problemem się borykamy – czy to jest łamliwość paznokci, czy rozdwajanie, czy też może wszystko naraz. Można wtedy dobrać odżywkę uniwersalną, na wszystkie problemy, lub po prostu wzmacniającą czy odżywkę na przebarwienia. Na mocne paznokcie wpływ mają też inne czynniki – przede wszystkim zdrowy tryb życia a w tym zdrowe odżywianie, które dostarczy odpowiednią ilość witamin. Warto także zastanowić się nad suplementacją wzmacniającą paznokcie, za pomocą, na przykład skrzypu.

Dla mnie osobiście najlepsza odżywka do paznokci to Nail Tek – jest odżywka troszkę z wyższej półki, ale jest naprawdę skuteczna. Jest to odżywka uniwersalna, która nada się do każdego rodzaju paznokcia – czy to osłabionego, czy też łamliwego. Moje paznokcie niestety bardzo się rozdwajały, jak tylko trochę podrosły i łamały też. Praktycznie co chwila musiałam je obcinać i nie mogłam ich zapuścić. Odżywkę stosowałam 4 tygodnie i teraz mam piękne paznokcie, także polecam 🙂

A wy jakie odżywki do paznokci stosujecie? Która dla was jest najlepsza? A które odżywki byście odradzały? Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi w tym temacie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *