Krok po kroku jak wykonać manicure hybrydowy

Mając już odpowiedni sprzęt i wygospodarowany czas możemy przystąpić do zrobienia manicure hybrydowego. Jego wykonanie nie jest trudne, wymaga tylko oczywiście więcej czasu niż zwykłe malowanie paznokci.

Zaczynamy, jak zawsze od usunięcia skórek, a także od nadania odpowiedniego kształtu paznokciom. Kolejnym krokiem będzie użycie bloczka polerskiego – celem jest dokładne zmatowienie paznokci. Należy to zrobić delikatnie, ale bardzo dokładnie, aby hybryda długo się trzymała i nie kurczyła podczas utwardzania.

Krok drugi – po zmatowieniu należy odtłuścić paznokcie za pomocą odtłuszczacza. Przy okazji pozbędziemy się pyłku, który zostaje po polerowaniu bloczkiem.

Następnie przechodzimy do nakładania bazy do paznokci – starannie nakładamy bazę, tak by nie zalać skórek. Następnie utwardzamy bazę za pomocą lampy – jeżeli mamy zestaw z lampą LED wystarczy nam 30 sekund. Latem jednak, kiedy są upały utwardzam wszystko dwukrotnie, ponieważ lakier nie schnie tak szybko kiedy jest gorąco. Natomiast pod lampą świetlówkową trzymamy paznokcie 2 minuty.

Następnie nakładamy wybrany kolor – nakładamy pierwszą warstwę, oczywiście starając się nałożyć go równomiernie i nie zamalować skórek. Utwardzamy pod lampą.

Nie zawsze jest taka konieczność, ale zazwyczaj nakłada się dwie warstwy lakieru. Drugą warstwę także utwardzamy pod lampą. Należy pamiętać, aby nakładać cienkie warstwy lakiery – wtedy lakier będzie prezentował się naturalnie i pięknie. Nakładając grube warstwy, spowodujemy że nasz paznokieć będzie wyglądał jak sztuczny – a nie o to przecież chodzi w manicure hybrydowym.

Na koniec nakładamy Top Coat czyli lakier nawierzchniowy, który utrwali i nada połysk naszym paznokciom. Top Coat również należy utwardzić pod lampą. Ostatecznie przemywamy paznokcie odtłuszczaczem, by pozbyć się lepkiej klejącej warstwy – i gotowe!

Jak widać jest kilka czynności do wykonania, dlatego dla niecierpliwych osób (jak ja :P) polecam jednak lampę LED, taką jaka oferowana jest w zestawie do hybryd dla początkujących Semilac. Szczerze mówiąc, jakbym miała po każdej warstwie czekać dwie minuty (zważając jeszcze na to, że kciuki wkładam pod lampę osobno), to pewnie bym się bardzo denerwowała. Natomiast 30 sekund to jest optymalnie jak dla mnie.

Jednak jeżeli ktoś jest bardziej cierpliwy to oczywiście może wybrać inną lampę. W każdym razie polecam jeszcze raz zastaw do samodzielnego robienia hybrydy. Warto się tego nauczyć i zakupić zestaw, ponieważ jest to o wiele bardziej opłacalne, niż wizyty u kosmetyczki, której płacisz kilkadziesiąt złoty za paznokcie, a potem płacisz jeszcze za ich ściągnięcie. Naprawdę nie jest to trudne, jak masz wprawę w zwykłym malowaniu paznokci (przypuszczam,że każda kobieta ma w tym wprawę :)) to bez problemu, szybko nauczysz się robić paznokcie hybrydowe 🙂

Ja swój pierwszy zestaw kupiłam od Semilaca – o tym, co zawiera i gdzie dokładnie go kupiłam przeczytacie w poprzednim artykule.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *