Hybrydowy manicure i pedicure w domu

W naszych szafach obecnie dominuje z pewnością obuwie letnie – warto zatem zadbać o piękne stopy. Pewnie wiele z was już było albo wybiera się na urlop (mnie to jeszcze czeka :)). Osobiście polecam na wakacje pedicure hybrydowy (a także manicure oczywiście)

Pedicure oczywiście można zrobić samodzielnie jeżeli posiada się odpowiednie przyrządy. Można też wybrać się do kosmetyczki. Moim zdaniem warto jednak zainwestować w narzędzia do manicure i pedicure hybrydowego. Taki podstawowy zestaw obecnie nie jest już tak drogi jak niegdyś, a w jego skład wchodzą:

  • lampa LED
  • Baza do paznokci
  • Lakier hybrydowy
  • Odtłuszczacz
  • Płyn do usuwania lakieru hybrydowego
  • waciki bezpyłowe
  • blok polerski
  • 2 pilniki do paznokci
  • striper

Oczywiście nie w każdym zestawie znajduje się dokładnie to samo. Powyższy zestaw to zestaw, który proponuje marka Semilac. Sklep, w którym go zakupiłam, to sklep internetowy. Niestety nie mam zbyt wiele czasu, dlatego większość rzeczy dziś kupuję przez internet. Oczywiście nie twierdzę, że jest to najlepszy zestaw. Wszystkie zestawy różnią się między sobą nieznacznie, albo ceną, albo produktami (droższe zestawy mają na przykład więcej lakierów na start). Różnią się też rodzajem lampy. Lampy LED są o tyle lepsze, że utwardzanie w nich lakieru trwa zaledwie 30 sekund, natomiast w lampach żarówkowych trzeba trzymać paznokcie 2 minuty. Z drugiej strony te drugie lampy są tańsze.

Z pewnością zakupu nie żałuję – teraz mogę samodzielnie robić paznokcie – nie zajmuje to tak naprawdę więcej czasu niż wizyta u kosmetyczki, a kupno takiego zestawu szybko ci się zwróci.Pamiętaj o wyborze dobrego topa klasycznego lub no wipe jak wybrać odpowiedni przeczytasz w tutaj – Semilac Top czy Semilac Top No wipe jaki wybrać?  Należy wziąć pod uwagę, że do kosmetyczki trzeba jeszcze dojechać i wrócić. Samodzielne zrobienie paznokci hybrydowych nie jest wcale trudne – wystarczy odrobina wprawy i cierpliwości. Pamietaj też o takim produkcie jak semilac hard upiększa on wygląd płytki i wreszie paznokcie wyglądają jak ze zdjecia przeczytasz o tym wiecej w naszym wpisie – semilac hardi. Osobiście, żeby się nie nudzić podczas zabiegu włączam sobie telewizor, lub jakiś fajny film i w międzyczasie robię paznokcie.

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *