Dlaczego warto zadbać o paznokcie?

Podpowiedzią, która mocno ułatwia odpowiedź na pytanie zawarte w temacie jest grafika ozdabiająca wpis 🙂 A skąd pomysł by zająć się akurat tym zagadnieniem? Ano uznałam, że poruszenie tej kwestii w pierwszym wpisie będzie dobrym wyborem na sam początek blogowej przygody. W końcu chyba dobrze zacząć od tego, czemu w ogóle powinnyśmy poświęcać uwagę naszym paznokciom.

Przede wszystkim zwróćmy uwagę na to, że na urodę kobiety składa się wiele szczegółów i jeśli jakieś elementy naszej stylizacji będą niedopracowane, wpłynie to na całościowy odbiór naszej osoby. Oczywiście każda z nas myśli o tym, by mieć odpowiedni makijaż, modne i dobrze dopasowane ubrania i pasującą fryzurę, jednakże paznokcie również są ważną częścią naszego wyglądu i wbrew pozorom nawet faceci zwracają na nie uwagę!

Jeśli Twoje paznokcie są poobgryzane lub brudne powinnaś to jak najszybciej zmienić. Prosta sprawa: paznokcie można porównać do ciuchów, a jeśli ktoś ma potargane lub poplamione ubrania to nazwiemy go fleją 😉 I już choćby dlatego warto dbać o paznokcie. Dobrze wybrany kolor i wzór sprawi, że paznokcie staną się kolejnym fragmentem stylizacji lub zwyczajnie odzwierciedlą nasz charakter czy humor danego dnia. Oczywiście bardzo dobrze jeśli paznokcie są zadbane, jednakże przy udziale niewielkiego wysiłku możemy sprawić, by nie tylko pomogły nam robić lepsze pierwsze wrażenie, ale też dopełnić i uzewnętrznić naszą osobowość. Oczywiście jeśli jest z nimi kiepsko to na samym początku powinnyśmy skoncentrować się na doprowadzeniu ich do lepszej kondycji poprzez zadbanie o ich zdrowie. Pielęgnacja za pomocą odpowiednich preparatów, odżywek i tym podobnych to świetna baza, dzięki której możemy myśleć o tym, jak zmienić wygląd paznokci 🙂

Można więc powiedzieć, że ładne i zadbane paznokcie to synonim szczęścia i uśmiechu na twarzy. I teraz już na pewno rozumiecie skąd wziął się wybór właśnie takiego zdjęcia do przyozdobienia wpisu. A Wy co myślicie na ten temat?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *