Dlaczego kupujemy kosmetyki online?

Kosmetyki to bardzo szeroka branża na rynku – według statystyk, kosmetyki, to druga kategoria produktów, które najchętniej porównujemy cenowo i kupujemy. Tym bardziej, że konkurencja drogerii internetowych jest duża. Internetowe hurtownie kosmetyków kuszą szerokim wyborem oraz atrakcyjnymi cenami.

Internet pozwala na szybkie i wygodne porównanie cen. Wystarczy że poszukamy jednego produktu w kilku sklepach internetowych – i już wiemy, gdzie jest najtaniej. Oczywiście zakupy przez internet wiążą się z dodatkowymi opłatami za przesyłki. Jednak po jakimś czasie po rozpoczęciu przygody z kupowaniem prze internet, zazwyczaj każdy znajduje swoje ulubione sklepy, w których jest tanio i jest taki wybór jaki nam odpowiada. A ponieważ, jeżeli chodzi o kosmetyki – rzadko kiedy kupuje się tylko jeden produkt – to zazwyczaj internetowe zakupy, nawet z kosztem przesyłki wyjdą nam taniej, niż gdybyśmy kupowali w sklepie stacjonarnym.

Niektóre kobiety robią tak, że umawiają się w kilka osób i robią zakupy na jeden adres – w ten sposób kilka osób kupuje na jedną przesyłkę, poza tym większość sklepów oferuje darmową przesyłkę od pewnej kwoty.

Innym powodem, dla którego kosmetyki online cieszą się popularnością jest o wiele większa popularność kosmetyków naturalnych. Kosmetyki z linii, takich jak Bania Agafia, czy Natura Siberica – ostatnimi czasy bardzo popularne rosyjskie kosmetyki, nie są dostępne w sklepach, takich jak Rossmann, czy Hebe – w takich sieciówkach zazwyczaj są kosmetyki bardziej znane np. Garnier, Nivea itp., jednak kobiety zaczynają szukać zdrowszych kosmetyków – bez parabenów, SLS-ów i innych chemicznych substancji, których tylko szkodzą. Nie wiem czy to prawda, jednak słyszy się, że producenci takich kosmetyków, specjalnie dodają tam substancje, która na przykład szybciej wysusza włosy,żeby trzeba było częściej używać szamponów. Dlatego coraz bardziej popularne stają się produkty całkiem naturalne, bez alkoholu i chemii, jednak nie są one dostępne w sieciówkach. Na takich produktach bazują natomiast sklepy online i tam są łatwo dostępne.

Na zakupach online można dodatkowo zaoszczędzić, dzięki konkurencyjnym ofertom, jakie przygotowują sklepy internetowe – a to różne promocje, a to punkty lojalnościowe czy jeszcze inne programy czy pakiety. Warto śledzić takie akcje promocyjne, gdyż naprawdę można zaoszczędzić sporo grosza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *